tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

ISBN: 978-606-514-286-2
Cod produs: Taida-061
An Aparitie: 2015

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Am invatat, stiu, verific limba si literatura romana pentru clasa a VI-a

Auxiliarul didactic pentru lucrul la clasasi timpul liber pe care vi-l pro-punem este structurat pe cinci unitati cu teme distincte, care ofera elevului posi-bilitatea de a face o incursiune in literatura romana si in cea universala: Lumea copilariei Pe aripile fanteziei Simfonia naturii Universul necuvantatoarelor Viata de elev Fiecare unitate cuprinde cate cinci teste formulate in concordanta cu programa scolara, avand cerinte de intelegerea textului, de limba romana, precum si scrieri imaginative si exercitii recreative. Textele alese invita la lecturarea integrala a operelor, ofera elevului posibilitatea de a face cunostinta cu o lume diversa, incita la folosirea imaginatiei si ofera momente de relaxare intelectuala. Structura testelor familiarizeaza elevul cu tipul de teste folosite la Evaluarile Nationale, pregatindu-l astfel pentru testarile ulterioare. Totodata acestea pot constitui un caiet de lucru pentru testele la clasa. Prin urmare, Caietul pentru lucrul la clasa si timpul liber este o modalitate creativa si recreativa de a va aminti si consolida ceea ce s-a studiat in timpul anului scolar.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Educatia timpurie Probleme si solutii
AutoCad-ul in trei timpi Initiere, utilizare, performanta (editia a V-a)