Anita Dulman

Matematica si explorarea mediului - clasa a II-a. Teste pentru evaluarea nationala
Caietul reprezinta un material valoros de practica pentru elevul aflat in pragul testarii nationale,..
Limba si literatura romana. Caietul elevului pentru clasa a III-a (Dupa manual MEN editura Intuitext)
Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma uno..
Comunicare in limba Romana caiet de lucru clasa I (dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Prin conţinutul său, caietul este un instrument de lucru util și atractiv pentru aprofundarea cunoșt..
Matematica si explorarea mediului caiet de lucru clasa a II-a (Dupa manualul MEM autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Caietul auxiliar de matematică și explorarea mediului pentru clasa a II-a reprezintă ..
Matematica si explorarea mediului caiet de lucru clasa I (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Este conceput ca un instrument de învățare ce oferă contexte multiple și variate pentru formarea com..
Matematica. Caietul elevului pentru clasa a III-a (Dupa manual MEN editura Intuitext)
Caietul elevului pentru clasa a III-a de Matematica reprezinta imbinarea echilibrata intre ludic si ..
Comunicare in limba romana caiet pentru clasa a II-a (Varianta - EDP 1 Pitila, Mihailescu)
Comunicare in limba romana – Caiet pentru clasa a II - a  Auxiliarul Comunicare in limba romana..
Matematica culegere de exercitii si probleme pentru clasa a III‑a
Matematica - Culegere de exercitii si probleme - clasa a III-a are urmatoarele note definitorii: con..
Limba si literatura romana. Caietul elevului pentru clasa a IV-a (Dupa manual MEN editura Intuitext)
Stiinte ale naturii. Caietul elevului pentru clasa a III-a
Caietul interdisciplinar pentru clasa pregatitoare, volumul 1
Caiet interdisciplinar pentru clasa pregatitoare, volumul 1 cuprinde o colectie de lectii sub forma ..
Caietul interdisciplinar pentru clasa pregatitoare, volumul 2
Caietul interdisciplinar pentru clasa pregatitoare, volumul 2 continua colectia de lectii sub forma ..
Comunicare in limba romana caietul elevului pentru clasa a II-a dupa manualul Intuitext editia 2023
Auxiliarul Comunicare in limba romana pentru clasa a II-a este un instrument de invatare care ofera ..
Comunicare in limba romana caietul elevului pentru clasa I dupa manualul Intuitext editia 2023
Aceasta lucrare este elaborata in conformitate cu programa scolara aprobata de Ministerul Educatiei ..
Comunicare in limba romana manual pentru clasa a II-a Editia 2023
Manualul de Comunicare in limba romana pentru clasa a II-a  Manualul tiparit este impartit in 1..
Comunicare in limba romana manual pentru clasa I Editia 2023
Manualul de Comunicare in limba romana pentru clasa I  Manualul tiparit este impartit in 10 uni..
Comunicare in limba romana. Caietul elevului pentru clasa pregatitoare
Caietul de lucru cuprinde o colectie de lectii sub forma unor fise de lucru, cu exemple de rezolvare..
Dezvoltare personala. Caietul elevului pentru clasa pregatitoare
Caietul de lucru este usor de parcurs si de completat, jucaus, intrucat se adreseaza profilului de v..
Limba si literatura romana teste pentru Evaluarea Nationala clasa a IV-a
Caietul Limba si literatura romana  - Teste pentru Evaluarea Nationala,  clasa a 4-a pune ..
Limba si literatura romana. Culegere de exercitii. Exersezi si progresezi. Clasa a IV-a
Culegerea de aplicatii si exercitii pentru orele de Limba si literatura romana este realizata tinand..