Teste de matematica pentru Simularea Evaluarii Nationale la clasa a VIII-a Rasfoieste

Teste de matematica pentru Simularea Evaluarii Nationale la clasa a VIII-a
Editura: Paralela 45
Autor(i) Anton Negrila
Categoria(i): Educativ
ISBN: 978-973-47-3080-3
Cod produs: Paralela-610
Disponibilitate: Indisponibil Discount: 20%

Teste de matematica pentru Simularea Evaluarii Nationale la clasa a VIII-a

Avizat M.E.N.Simularea examenului de Evaluare Naționala, susținuta de elevii clasei a VIII-a, reprezinta un reper important in parcursul școlar al acestora, deoarece ii familiarizeaza cu rigorile examenului și le ofera o imagine clara a nivelului real de pregatire atins la disciplina respectiva.Aceasta lucrare se adreseaza elevilor clasei a VIII-a, care doresc sa aprofundeze și sa consolideze conținuturile prevazute de programa școlara pentru disciplina Matematica, in vederea Simularii examenului de Evaluare Naționala.Culegerea de fața ofera posibilitatea recapitularii materiei prin intermediul a 45 de teste de matematica realizate dupa modelul M.E.N. și insoțite de soluții. Exercițiile și problemele propuse au fost atent selectate și gradate ca dificultate, pentru a fixa conținuturile teoretice și pentru a crea competențele necesare rezolvarii subiectelor. Prin parcurgerea atenta a exercițiilor și problemelor propuse, elevii iși pot verifica stadiul de pregatire in vederea Simularii examenului de Evaluare Naționala și pot acționa pentru remedierea eventualelor lipsuri in cunoștințele dobandite anterior.O culegere utila tuturor celor care doresc sa se pregateasca atat pentru Simularea Evaluarii Naționale, cat și pentru examenul propriu-zis!