Arte vizuale si abilitati practice - Clasa Pregatitoare Rasfoieste

Arte vizuale si abilitati practice - Clasa Pregatitoare
Editura: Joy
Autor(i) Valentina Stefan CaradeanuFlorentina HahaianuFlorentina Duta
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareArte vizuale si abilitati practiceAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Joy-031
An Aparitie: 2015
Format: A4
Interior: color

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Arte vizuale si abilitati practice - Clasa Pregatitoare

Contine cartonul si hartia glasata necesare In concordanta cu programa in vigoare si cu manualele scolare. Claritate si calitate grafica excelente!​ Caietul abordeaza integrat artele vizuale si abilitatile practice, conform programei scolare, in cadrul unei singure discipline. Acesta este structurat pe aceleasi teme cu cele prevazute in cadrul caietelor din set. Organizarea caietului este una simpla, oferind elevului informatii privind tehnicile de lucru, pasii pentru realizarea temei, dar si materiale de lucru (carton alb sau cu diverse imagini, sabloane si hartie glasata). Asigura formarea competentelor de explorare a mesajelor artistice exprimate in limbaj vizual, intr-o diversitate de contexte familiare, precum si realizarea de creatii functionale si estetice folosind materiale si tehnici diverse. Lucrarile propuse spre realizare incurajeaza initiativa si libertatea de exprimare si ajuta la intelegerea a doua realitati esentiale pentru dezvoltarea la elevi a spiritului estetic si practic. Lectii bine organizate, structurare clara a fiecarei teme: lista si imaginile materialelor si instrumentelor necesare; descriere detaliata si ilustrare a fiecarui pas de urmat pentru realizarea lucrarii; lista tehnicilor folosite; imaginea lucrarii finale; recomandari si idei pentru utilizarea lucrarii.

e-librariescolara.ro © 2020