Auxiliare aprobate MEN 2018

Bacalaureat biologie 202..
Lucrarea poate fi considerata un auxiliar didactic care cuprinde esenta continuturilor manualelor sc..
Set 2 carti gradinita ni..
Auxiliarele sunt avizate de M.E.N. pentru folosirea la clasa prin ordinul de ministru nr. 3022/08.01..
Set 2 carti gradinita ni..
Matematica distractiva. ..
Lucrarea „Matematică distractivă“, disciplină opțională pentru clasa a II-a – cu Programă școlară or..
Bacalaureat 2020. Geogra..
Lucrarea este structurată în două părți: 1. Sintezele conținuturilor și evaluări la fiecare conți..
Arte vizuale si abilitat..
Lucrare realizata in conformitate cu noua programa scolara in vigoare, aprobata prin OMEN nr. 5003 d..
Arte vizuale si abilitat..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Biologie. Caiet de lucru..
Caiet de lucru biologie clasa a V-a. Prezentul auxiliar este in conformitate cu cerintele programei ..
Biologie. Caietul elevul..
Din acest an scolar, biologia pentru clasa a V-a se va studia dupa o noua programa, ceea ce va repre..
Caiet de scriere. Clasa ..
Dupa manualul de clasa I Art ..
Dupa manualul de clasa I Art ..
Caiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul 1 este in conformitate cu noua programa scolara si constituie..
Caiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul II este in conformitate cu noua programa scolara si constitui..
Caietul elevului. Biolog..
Materialul de fata contribuie la formarea si dezvoltarea competentelor cuprinse in programa scolara ..
Chimie organica pentru l..
Oferta castigatoare clasata pe locul I la concursul organizat de MEC... Lucrarea este conceputa in c..
Citesc si scriu corect !..
Constituie un auxiliar-material didactic, important și util, în completarea abecedarului, oferind ..
Comunicare in Limba Roma..
Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea dep..
Culegere chimie anorgani..
Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de liceu si de gimnaziu care doresc sa aprofundeze studiul ch..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti clasa a II-a este realizata conform noii programe scolar..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa a III-a este realizata conform noii programe sco..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematică pentru copii isteţi – clasa a IV-a este realizată conform noii programe şcol..
e-librariescolara.ro © 2019