Auxiliare aprobate MEN 2018

Aprobat MENSet complet clasa pregat..
Setul complet al clasei pregatitoare cuprinde: Comunicare in limba romana clasa pregatitoare ..
Aprobat MENAlfabetul strengarel pen..
Este un suport de lucru pentru micii școlari, deosebit de antrenant și captivant, conținând fișe de ..
Aprobat MENAlfabetul. Fise de lucru..
Alfabetul. Fise de lucru este un auxiliar care se adreseaza atat elevilor din clasa I, cat si invata..
Aprobat MENAm invatat in clasa a II..
■   integrează conținuturile noii programei școlare afe­rente clasei a II-a în u..
Aprobat MENAm invatat in clasa a II..
Am învățat în clasa a III-a este caietul ideal pentru orele de recapi­tulare și evaluare! * in..
Aprobat MENAm invatat in clasa I..
■   Integrează conținuturile noii programei școlare afe­rente clasei I în unit..
Aprobat MENAproape totul despre Met..
Culegerea de probleme intitulata Aproape totul despre metoda figurativa. Matematica pentru invataman..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Contin toate plansele si sabloanele necesare (carton imprimat, hartie glasata imprimata, carton alb)..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Contine cartonul si hartia glasata necesare In concordanta cu programa in vigoare si cu manualele sc..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Mapa de arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare contine 32 de proiecte creative..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Mapa de arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare contine 34 de proiecte creative..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Lucrare realizata in conformitate cu noua programa scolara in vigoare, aprobata prin OMEN nr. 5003 d..
..
..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Este un deosebit suport aplicativ, care poate valorifica la maxim abilitățile practice și înclinaț..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Este un suport aplicativ necesar elevilor şi cadrelor didactice, care pune în valoare aspecte spec..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Este un suport aplicativ deosebit de antrenant, captivant și util, pentru elevi și o bază metodică..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Este un suport de lucru util și deosebit de captivant prin conținut și stil de prezentare. Cart..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Caietele de lucru pentru elevii din clasa a II‑a sunt elaborate pe unitati tematice ancorate in real..
e-librariescolara.ro © 2018