Caiete de lucru compatibile cu manualele MEN pentru CLASA a II-a

Subcategorii

Descoperim impreuna comu..
Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea depri..
Matematica si explorarea..
Este un auxiliar didactic de o importanta majora in dezvoltarea gandirii matematice si a unei atitud..
Dezvoltare personala cla..
Constituie un material aplicativ, deosebit de important și util, dedicat elevilor și cadrelor didact..
Muzica si miscare. Caiet..
Studiul organizat al disciplinei Muzica si miscare ii permite elevului aflat la finalul ciclului de ..
Arte vizuale si abilitat..
Caietul de arte vizuale si abilitati practice de clasa a II-a este elaborat in conformitate cu progr..
Arte vizuale si abilitat..
Este un deosebit suport aplicativ, care poate valorifica la maxim abilitățile practice și înclinaț..
Calatorie prin lumea tex..
CUPRINS Unitatea 4 Spectacolul naturii Pinocchio la teatru, dupa Carlo Collodi Legenda ghiocelului ..
Calatorie prin lumea tex..
CUPRINS Recapitulare. Am invatat in clasa I Din nou la scoala Amintiri din vacanta de vara Sa exersa..
Comunicare in limba roma..
Caiet de lucru aferent manualului CD PRESS de Comunicare in limba romana. Clasa a II-a, castigător i..
Comunicare in limba roma..
Comunicare in limba romana pentru clasa a II-a este un instrument de invatare util atat pentru lucru..
Comunicare in limba roma..
Auxiliarul didactic Comunicare in limba romana – caiet de lucru pentru clasa a II-a este elaborat in..
Comunicare in limba roma..
Lucrarea este realizata in conformitate cu programa scolara in vigoare aprobata de Ministerul Educat..
Comunicare in limba roma..
Auxiliarul propune si asigura un demers didactic personalizat, bazat pe competentele generale prevaz..
Dezvoltare personala cai..
Lucrare realizata in conformitate cu noua programa scolara in vigoare, aprobata prin OMEN nr. 3418 d..
Dezvoltare personala. Ca..
Se adreseaza in primul rand claselor celor care vor utiliza pentru predarea disciplinei Manualul Dez..
Limba moderna engleza ca..
Fiecare unitate din caietul de lucru abordeaza o tema relevanta pentru elevi, de la familie, casa, s..
Matematica si explorarea..
Caietul de lucru de Matematica si explorarea mediului pentru clasa a II-a reprezinta un excelent ins..
Matematica si explorarea..
Auxiliarul didactic Matematica si explorarea mediului – caiet de lucru pentru clasa a II-a este elab..
Matematica si explorarea..
Lucrare realizata in conformitate cu programele scolare in vigoare pen..
Lucrare realizata in conformitate cu programele scolare in vigoare pen..
Matematica si explorarea..
Caietul ofera elevilor de clasa a II-a contexte noi pentru a-si dezvolta competentele specifice disc..