Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a IV-a. Semestrul 2 (Dupa manual MEN editura Art) Rasfoieste

Editura: Carminis
Autor(i) Luminita MincaCarmen Iordachescu
Categoria: Clasa a-IV-aLimba si literatura romanaAuxiliare compatibile manuale MECClasa a-IV-aLimba si literatura romanaEditura Arthur
ISBN: 978-973-123-351-2
Cod produs: Carminis-0338
An Aparitie: 2018
Format: 20.5 x 26

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Colecția bine-cunoscută continuă cu Să dezlegăm tainele textelor literare. Clasa a IV-a.
Realizată conform noii programe, aprobată prin O.M. nr. 5003/02.12.2014, lucrarea aplică viziunea interdisciplinară integrată, cu accent pe comunicare. Aceasta urmăreşte succesiunea temelor din manualul de Limba şi literatura română. Clasa a IV-a – Semestrul al II-lea.
Înţelegerea textelor literare şi aprofundarea noţiunilor învăţate se realizează prin modalităţi atractive şi antrenante: dialoguri, jocuri de rol ilustrative, activităţi în perechi sau în echipă. „Clubul de lectură“ propune texte captivante, inclusiv dintre cele solicitate în manual, pentru ca elevii să descopere plăcerea şi utilitatea lecturii.
Varietatea exerciţiilor şi a rubricilor propuse îi ajută pe elevi în dobândirea competenţelor de comunicare, prin folosirea precisă şi nuanţată a cuvintelor şi exprimarea adecvată în situaţii concrete, în argumentarea unei opinii, în interpretarea textelor-suport, precum şi în redactarea unor compuneri pe diverse teme.

e-librariescolara.ro © 2020