Comunicare in limba romana – Caiet de lucru clasa I (Dupa manualul MEN autor Olga Piriiala) Rasfoieste

Editura: Booklet
Autor(i) Silvia MihaiAndreea Barbu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IComunicare in Limba RomanaAuxiliare compatibile manuale MECClasa IComunicare in Limba RomanaAutor O Pîrîială
ISBN: 978-606-590-732-4
Cod produs: Booklet-0174

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Caietul de Comunicare in limba romana pentru clasa I le ofera scolarilor sansa de a percepe intr-un mod distractiv experienta invatarii, cuprinzand exercitii variate care imbina noile informatii cu jocuri, ghicitori si enigme din lumea literelor. Elevii vor invata, rand pe rand, sunetele si literele alfabetului, vor construi cuvinte si propozitii si isi vor dezvolta abilitatile de scriere si citire. Lucrarea este realizata in conformitate cu programa scolara in vigoare, fiind destinata utilizarii pe parcursul intregului an scolar.

e-librariescolara.ro © 2020