tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Matematica si explorarea mediului. Clasa I. Semestrul I (E1). Caiet de lucru (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)

Editura: Elicart
Autor(i) Camelia StavreArina Damian
Categoria: Auxiliare scolare Clasa IMatematica si explorarea mediuluiAuxiliare compatibile manuale MECClasa IMatematica si explorarea mediuluiAutor T Pitila - C Mihailescu
ISBN: 978-606-786-174-1
Cod produs: Elicart-110
An Aparitie: 2018

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Cartea se adresează elevilor de clasa I şi reprezintă un auxiliar didactic util, în conformitate cu cerinţele noii programe şcolare, avizate de M.E.N. prin ordinul nr. 3418/2013.

Se au în vedere schimbările din programă, apărute prin introducerea clasei pregătitoare în ciclul primar şi reorganizarea conţinuturilor. De asemenea, sunt abordate elementele noi prevăzute de programa şcolară:
• scăderi şi adunări cu trecere peste ordin;
• corpuri geometrice;
• monede şi bancnote;
• unităţi standard de măsură.
Sarcinile de lucru sunt variate, structurate de la simplu la complex, astfel încât şcolarul de clasa I va lucra cu plăcere, găsind matematica o disciplină frumoasă şi interesantă, cu aplicaţii practice în mediul înconjurător.
Acest auxiliar didactic este util atât pentru lucrul în clasă, cât şi acasă, contribuind la exersarea, aprofundarea şi verificarea cunoştinţelor.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Educatia timpurie Probleme si solutii
AutoCad-ul in trei timpi Initiere, utilizare, performanta (editia a V-a)