Caiete de lucru compatibile cu manualele Ministerului Educatiei

Subcategorii

Limba si literatura roma..
Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma uno..
Sa dezlegam tainele text..
Colectia bine-cunoscuta continua cu „Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a“. Lucrarea..
Sa dezlegam tainele comu..
Realizata conform programei in vigoare, Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa I – Partea a 2-a..
Sa dezlegam tainele comu..
Realizată conform programei în vigoare, Să dezlegăm tainele comunicării. Clasa I – Partea 1 aplică v..
Descoperim impreuna comu..
Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea depri..
Descoperim impreuna comu..
Descoperim impreuna limb..
Descoperim impreuna limb..
Matematica si explorarea..
Este un auxiliar didactic de o importanta majora in dezvoltarea gandirii matematice si a unei atitud..
Matematica si explorarea..
Auxiliar didactic, elaborat conform programei scolare pentru clasa I, este un important si necesar s..
Matematica. Caietul elev..
Caietul elevului pentru clasa a III-a de Matematica reprezinta imbinarea echilibrata intre ludic si ..
Sa dezlegam tainele text..
Colectia bine-cunoscuta continua cu „Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a“. Lucrare..
Limba si literatura roma..
Lucrarea este realizata in conformitate cu programa scolara pentru disciplina Limba si literatura ro..
Limba si literatura roma..
Caietul de activitati ofera elevului spatiu pentru exersare, aplicare, dezvoltare. Elaborat in confo..
Limba si literatura roma..
Caietul de limba si literatura romana pentru clasa a III-a, conceput in conformitate cu programa sco..
Limba si literatura roma..
Matematica caiet de acti..