Dezvoltare personala. Caiet de lucru. Clasa a II-a

Editura: Litera Educational
Autor(i) Gabriela BarbulescuAngelica SimaClaudia StefanCristina Sima
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-II-aDezvoltare personalaAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-33-0143-8
Cod produs: LiteraEDU-031
Format: 20,5 x 26 cm

Dezvoltare personala. Caiet de lucru. Clasa a II-a

Caietul este conceput dupa noua programa scolara. Prezentat intr-o forma deosebit de atractiva, materialul ofera activitati care au scop dezvoltarea capacitatii elevului de a se autocunoaste si de a-si exprima intr-o maniera pozitiva interesele, aptitudinile, trairile personale, abilitatile de relationare si comunicare, reflectiile cu privire la invatare. Materialul vine in completarea manualului de Dezvoltare personala pentru cls. a II-a realizat de Editra Litera, castigator al licitatiei din acest an. Caietul poate fi utilizat impreuna cu orice manual apobat de MECS.

e-librariescolara.ro © 2019