Dezvoltare personala. Clasa a II-a Rasfoieste

Dezvoltare personala. Clasa a II-a
Editura: Carminis
Autor(i) Rodica DinescuDaniela StoicaCarmen Minulescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-II-aDezvoltare personalaAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Carminis-0228
An Aparitie: 2014

Dezvoltare personala. Clasa a II-a

Lucrarea Dezvoltare personala abordeaza intr-un mod jucaus si creativ tematica propusa in noua programa scolara si se adreseaza elevilor din clasa a II-a parintilor si invatatorilor. Grafica bogata personajele prietenoase exercitiile variate ilustrate atractiv si concluziile educative de la sfarsitul lectiilor creeaza un cadru adecvat invatarii. Lucrarea contine trei mari capitole organizate pe anotimpuri (toamna iarna primavara). Parcurgandu-le elevii se vor cunoaste mai bine pe ei insisi vor invata sa-si exprime emotiile si vor intelege mai bine de ce merg la scoala. Astfel prin joc la sfarsitul anului micii scolari vor putea sa aiba o atitudine pozitiva fata de sine si fata de ceilalti reusind sa-si inteleaga si sa-si exprime emotiile in interactiunea cu cei din jurul lor. De asemenea vor deveni constienti de importanta invatarii a muncii in echipa sau a pretuirii timpului.

e-librariescolara.ro © 2019