Matematica si explorarea mediului

Subcategorii

Culegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti clasa a II-a este realizata conform noii programe scolar..
Matematica culegere pent..
Editura Sigma aduce din nou in atenția elevilor o carte interesanta, scrisa de catre profesorul Ion ..
Matematica si explorarea..
Caietul reprezinta un material valoros de practica pentru elevul aflat in pragul testarii nationale,..
Teste de evaluare nation..
Noile abordari didactice acorda o deosebita importanta evaluarii elevilor din ciclul primar. Lucrare..
Matematica distractiva. ..
Lucrarea „Matematică distractivă“, disciplină opțională pentru clasa a II-a – cu Programă școlară or..
Matematica si explorarea..
Este un auxiliar didactic de o importanta majora in dezvoltarea gandirii matematice si a unei atitud..
Matematica si explorarea..
Culegerea Matematică şi explorarea mediului pentru clasa a II-a este elaborată conform programei şco..
Exerseaza cu Aramis Mate..
Auxiliarul contine tipuri variate de exercitii si jocuri didactice, concepute si ordonate metodic, a..
Exersez 10 minute pe zi ..
Pentru a atinge succesul academic, orice elev trebuie sa exerseze in fiecare zi cunostintele dobandi..
Ma pregatesc pentru conc..
Aceasta lucrare poate fi utilizata pe intreg parcursul anului scolar, atat pentru exersarea si siste..
Matematica  culegere de ..
Culegerea de matematica si explorarea mediului pentru clasa a doua este conceputa conform programei ..
Matematica caiet de lucr..
..
..
Matematica Exercitii si ..
AVIZAT DE M.E.N. PE DATA DE 5 IANUARIE 2018 Prezentul auxiliar a fost avizat de Ministerul Educatie..
Matematica si explorarea..
Auxiliar pentru clasa a II-a..
Auxiliar pentru clasa a II-a..
Matematica si explorarea..
Avizat Ministerul Educatiei Elaborat in conformitate cu programa scolara in vigoare, caietul de lucr..
Matematica si explorarea..
Caietul de lucru de Matematica si explorarea mediului pentru clasa a II-a reprezinta un excelent ins..
Matematica si explorarea..
Auxiliarul didactic Matematica si explorarea mediului – caiet de lucru pentru clasa a II-a este elab..
Matematica si explorarea..
Lucrare realizata in conformitate cu programele scolare in vigoare pen..
Lucrare realizata in conformitate cu programele scolare in vigoare pen..
Matematica si explorarea..
Caietul ofera elevilor de clasa a II-a contexte noi pentru a-si dezvolta competentele specifice disc..
Matematica si explorarea..
La realizarea acestei lucrari s-a tinut cont de ordinea continu­turilor din noul manual (editia 2023..