Arte vizuale si abilitati practice clasa a III-a (dupa manual cdp) Rasfoieste

Arte vizuale si abilitati practice clasa a III-a (dupa manual cdp)
Editura: Cd Press
Autor(i) Simona DobrescuClaudia Stupineanu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-III-aArte vizuale si abilitati practiceClasa a-III-aArte vizuale si abilitati practice
ISBN: 978-606-528-321-3
Cod produs: Cdpress-031
Planificare: Descarca
An Aparitie: 2016

Arte vizuale si abilitati practice clasa a III-a (dupa manual cdp)

Lucrare realizata in conformitate cu noua programa scolara in vigoare, aprobata prin OMEN nr. 5003 din 02.12.2014. Caietul de lucru este aferent manualului de Arte vizuale si abilitati practice. Clasa a III-a, declarat castigator in cadrul licitatiei MECȘ 2015. Poate fi folosit cu usurinta in sala de clasa sau in afara acesteia (in natura, la muzeu, la teatru, in curtea scolii etc.), datorita suportului rigid de carton de pe spatele caietului. Contine planse detasabile, care pot fi usor pastrate in portofoliul personal. Fata planselor de lucru este intotdeauna alba, deoarece caietul are ca scop stimularea creativitatii si a originalitatii in realizarea subiectelor plastice propuse. Pe spatele fiecarei planse sunt tiparite notiuni de teorie si etapele de realizare a temei plastice propuse, incurajandu-se munca individuala si autoevaluarea. Fiecare plansa de lucru contine o eticheta pe care se completeaza numele temei si al elevului, ceea ce permite o arhivare usoara a lucrarilor. Permite monitorizarea usoara a evolutiei elevilor, atat de catre cadrele didactice, cat si de catre parinti. Propune teme modulare (care pot fi abordate in orice ordine), atractive, adecvate nivelului de varsta si apropiate de universul copiiilor. De asemenea, unele teme contin propuneri alternative de subiecte plastice.

Prietenul fugar
Bacalaureat 2024 - Limba si literatura romana