Limba engleza. Firm steps caietul elevului pentru clasa a III-a Rasfoieste

Grupa De Varsta: 8-12 ani
Tip Coperta: brosata

Limba engleza. Firm steps caietul elevului pentru clasa a III-a

AUXILIAR CARE INSOTESTE MANUALUL DE LIMBA ENGLEZA CLS. A III A AVIZAT DE MECS NR. 3787/2005,Caietul elevului este conceput in deplina concordanta cu manualul de limba engleza pentru clasa a III-a - Firm Steps, aparut la Editura Corint. Structurat tot pe opt unitati ca si manualul, caietul foloseste vocabularul si sistemul de cerinte al acestuia, constituindu-se intr-un instrument de fixare, aprofundare si dezvoltare a deprinderilor de citire, vorbire si scriere corecte.

e-librariescolara.ro © 2020