Limba moderna engleza – caiet de lucru pentru clasa a III-a

ISBN: 978-606-590-285-5
Cod produs: Booklet-0161

Limba moderna engleza – caiet de lucru pentru clasa a III-a

Aprobat conform Ordin 3530/04.04.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din invasamantul preuniversitar-pozitia 56   Limba moderna engleza – caiet de lucru pentru clasa a III-a este instrumentul de lucru ideal pentru insusirea, fixarea si aprofundarea notiunilor prezentate in manual. Usor de utilizat si eficient structurat, caietul vizeaza: imbogatirea vocabularului uzual; aprofundarea notiunilor de gramatica; dezvoltarea competentelor de receptare, exprimare si redactare a mesajelor esentiale pentru situatiile de comunicare uzuala.

e-librariescolara.ro © 2020