My story chest. Reading and Writing Activities for Students in Grades 3–4 (3) Rasfoieste

My story chest. Reading and Writing Activities for Students in Grades 3–4 (3)
Editura: Sigma
Categoria: Limbi straineEnglezaEnglezaEngleza
Colectia: My Story Chest
Cod produs: Sigma-0320
An Aparitie: 2015
Format: A4

My story chest. Reading and Writing Activities for Students in Grades 3–4 (3)

Seria My Story Chest continua calatoria fantastica in lumea basmelor cu o binecunoscuta poveste scrisa de Hans Christian Andersen, Hainele cele noi ale imparatului.Povestea este amuzanta, adaptata nivelului de cunostinte al elevilor claselor a III-a si a IV-a. Ilustratiile, jocurile si exercitiile interactive stimuleaza gandirea creativa si atentia.Parcurgerea textului si a activitatilor ajuta copiii sa-si imbunatateasca vocabularul, cartea fiind insotita de un mic dictionar englez-roman.

e-librariescolara.ro © 2020