Antologie de texte din literatura universala Rasfoieste

Antologie de texte din literatura universala
Editura: Corint
Autor(i) Daniela BesliuAlexandrina Dumitru
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa a-II-aComunicare in Limba RomanaClasa a-III-aClasa a-IV-aRomanaRomanaClasa IComunicare in Limba Romana
Cod produs: Corint-0040
An Aparitie: 2012
Format: 16,5 x 23,5 cm
Grupa De Varsta: +12

• 14.99 lei/colet prin Posta Romana pentru comenzile mai mici de 150 lei in orice localitate din tara

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Trimite cererea

Antologie de texte din literatura universala

Antologia de fata combina atractivitatea si suspansul unor fragmente de neocolit in formatia culturala a unui tanar cu sensuri umane esentiale. Prin faptul ca majoritatea autorilor sunt de prima mana, lipseste nesuferitul didacticism, dar apare tot mai mult umorul, cu finetea ironiei unor maestri ca Mark Twain.

e-librariescolara.ro © 2017