Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a. Semestrul I( I ) Rasfoieste

Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a. Semestrul I( I )
Editura: Carminis
Autor(i) Carmen Iordachescu
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa a-III-aRomanaClasa a-III-a
Colectia: Sa dezlegam tainele textelor literare
ISBN: 978-973-123-305-5
Cod produs: Carminis-0284
An Aparitie: 2016

• 14.99 lei/colet prin Posta Romana pentru comenzile mai mici de 150 lei in orice localitate din tara

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Trimite cererea

Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a. Semestrul I( I )

Colectia bine-cunoscuta continua cu Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a.

Realizata conform noii programe, aprobata prin O.M. nr. 5003/02.12.2004, lucrarea aplica viziunea interdisciplinara integrata, cu accent pe comunicare. Aceasta urmareste succesiunea temelor din manualul de Limba si literatura romana. Clasa a III-a – Semestrul I.

Intelegerea textelor literare si aprofundarea notiunilor invatate se realizeaza prin modalitati atractive si antrenante: dialoguri, jocuri de rol ilustrative, jocuri diverse. Totodata "Clubul de lectura" propune frumoase texte, inclusiv dintre cele solicitate in manual, alese pentru ca elevii sa descopere placerea si utilitatea lecturii.

Varietatea exercitiilor si a rubricilor propuse – pe teme familiare copiilor – ii ajuta pe elevi in dobandirea competentelor de comunicare, de receptare corecta a mesajului oral sau scris, prin folosirea precisa a cuvintelor si exprimarea adecvata in situatii concrete de comunicare, precum si in redactarea unor scurte compuneri pe diverse teme.

e-librariescolara.ro © 2017