Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a. Semestrul 2. I Rasfoieste

Cod produs: Carminis-0327
An Aparitie: 2017
Format: 20.5 X 26 cm

• 14.99 lei/colet prin Posta Romana pentru comenzile mai mici de 150 lei in orice localitate din tara

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Trimite cererea

Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a. Semestrul 2. I

Colecția bine-cunoscută continuă cu Să dezlegăm tainele textelor literare. Clasa a III-a.
Realizată conform noii programe, aprobată prin O.M. nr. 5003/02.12.2014, lucrarea aplică viziunea interdisciplinară integrată, cu accent pe comunicare. Aceasta urmăreşte succesiunea temelor din manualul de Limba şi literatura română. Clasa a III-a – Semestrul al II-lea.
Înţelegerea textelor literare şi aprofundarea noţiunilor învăţate se realizează prin modalităţi atractive şi antrenante: dialoguri, jocuri de rol ilustrative, jocuri diverse. Totodată „Clubul de lectură“ propune frumoase texte, alese pentru ca elevii să descopere plăcerea şi utilitatea lecturii.
Varietatea exerciţiilor şi a rubricilor propuse – pe teme familiare copiilor – îi ajută pe elevi în dobândirea competenţelor de comunicare, de receptare corectă a mesajului oral sau scris, prin folosirea precisă a cuvintelor şi exprimarea adecvată în situaţii concrete de comunicare, precum şi în redactarea unor scurte compuneri pe diverse teme.

e-librariescolara.ro © 2017