Set caiete Limba si Literatura Romana si Matematica clasa a III-a

Editura: Intuitext
Autor(i) Stefan PacearcaMirela MihaescuAnita DulmanCrenguta AlexeOtilia Brebenel
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa a-III-aMatematicaRomana
Cod produs: Intuitext3-09
Disponibilitate: In stoc Discount: 10%

• 14.99 lei/colet prin Posta Romana pentru comenzile mai mici de 150 lei in orice localitate din tara

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Trimite cererea

Set caiete Limba si Literatura Romana si Matematica clasa a III-a

Caietele de clasa a III-a au ca scop formarea si dezvoltarea competentelor specifice disciplinelor: Limba si literatura romana si Matematica. Autorii propun o abordare pedagogica interdisciplinara care asigura o dezvoltare progresiva a acestor competente. Caietele contin: resurse usor de parcurs, exercitii prezentate progresiv, sarcini cu grade diferite de dificultate, grafica atractiva.

e-librariescolara.ro © 2017