Diplome scolare

ISBN: 978-606-590-115-5
Cod produs: Booklet-0069

Istorie - caiet de lucru pentru clasa a IV-a

Istorie - caiet de lucru se adreseaza tuturor elevilor de clasa a IV-a care fac acum cunostinta cu fascinanta evolutie a poporului roman si a numeroase alte neamuri. Auxiliarul contine opt mari capitole: Introducere in studiul istoriei, Istorie locala, Popoare de ieri, Popoare de azi, Conducatori, eroi si evenimente, Calatori si calatorii, Castele, cetati si orase, Europa unita si constituie un suport didactic eficient atat la clasa, dupa fiecare lectie, cat si acasa, pentru lucrul individual. Caietul de lucru propune o varietate de exercitii special gandite pentru aprofundarea istoriei, precum asocierea de personalitati cu evenimente la care au participat, de stabilit valoarea de adevar a itemilor, de ales raspunsul corect dintre mai multe variante oferite, asociere intre imagini si personalitati istorice, de completat spatii libere si realizarea unor observatii pe baza imaginilor prezentate.

e-librariescolara.ro © 2019