Diplome scolare

Istorie caietul elevului clasa a IV-a (contine CD ) Rasfoieste

Istorie caietul elevului clasa a IV-a (contine CD )
Editura: Cd Press
Autor(i) Simona DobrescuAna Maria Parvu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IV-aIstorie
ISBN: 978-606-528-325-1
Cod produs: Cdpress-035
An Aparitie: 2016

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Istorie caietul elevului clasa a IV-a (contine CD )

Acest caiet de lucru multifunctional este auxiliarul aferent manualului digital de Istorie. Clasa a IV-a, varianta pentru piata libera. Este realizat in conformitate cu noua programa scolara in vigoare, aprobata prin OMEN nr. 5003 din 02.12.2014. Acest auxiliar incurajeaza lucrul individual, oferind elevilor o varietate de exercitii, evaluari in conformitate cu standardele nationale si spatii de lucru generoase, destinate exersarii notiunilor din manual. Pentru disciplina Istorie clasa a IV-a, editura CD PRESS va pune la dispozitie un pachet educational complet, compus din: Caiet de lucru multifunctional BONUS: CD gratuit cu varianta pentru piata libera a manualului digital de Istorie pentru clasa a IV-a, completata cu activitati multimedia interactive de invatare (AMII)

e-librariescolara.ro © 2019