Diplome scolare

Limba franceza. Exercitii pentru cls. IX-X

Editura: Corint
Autor(i) Gina BelabedClaudia DobreDoina GrozaDiana Ionescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IX-aClasa a-X-aLimbi straineFrancezaFrancezaFranceza
ISBN: 9789731351940
Cod produs: Corint-0515
An Aparitie: 2006
Format: 20,5 x 26 cm
Grupa De Varsta: 14-18 ani
Tip Coperta: brosata

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Limba franceza. Exercitii pentru cls. IX-X

Elaborata in conformitate cu programa scolara in vigoare, aceasta culegere poate fi utilizata in paralel cu oricare dintre manualele alternative aprobate pentru cei doi ani de studiu carora le este destinata. Exercitiile propuse ofera posibilitatea de aprofundare a cunostintelor lexicale si gramaticale dobandite la orele de curs, permit exersarea actelor de vorbire, dar si a abilitatilor de intelegere a mesajului scris, conducand la formarea competentelor de exprimare orala si scrisa.

e-librariescolara.ro © 2019