Diplome scolare

Caietul elevului. Geografie clasa a IX-a. Geografie fizica. Pamantul-Planeta oamenilor

Editura: Cd Press
Autor(i) Dumitru Rus
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IX-aGeografie
ISBN: 978-606-528-308-4
Cod produs: Cdpress-057

Acest auxiliar este realizat in conformitate cu programa scolara pentru ciclul inferior al liceului, disciplina Geografie, aprobata prin Ordin al Ministrului Educatiei, Cercetarii si Tineretului nr. 3458/09.03.2004, putand fi utilizat impreuna cu oricare dintre manualele aprobate aflate in circulatie.Prin modul in care a fost conceput, acest caiet ofera un real suport in vederea formarii si dezvoltarii unor competente utile elevilor din ciclul I al liceului, pentru a intelege fenomenele naturale specifice Terrei si pentru a se raporta corect la spatiul geografic planetar, regional si local.Testele de evaluare prezente dupa fiecare lectie reprezinta un mijloc didactic eficient de verificare a cunostintelor dobandite la aceasta disciplina.

e-librariescolara.ro © 2019