Exercitii si probleme de matematica pentru clasa a IX-a

ISBN: 973-9352-25-1
Cod produs: Cardinal-001

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Exercitii si probleme de matematica pentru clasa a IX-a

Culegerea este structurata pe lectii, pe baza continutului actualei programe scolare pentru clasa a IX-a. In cadrul fiecarei lectii, problemele sunt prezentate gradat, permitand elevului sa treaca de la chestiunile cele mai simple la altele cu grad ridicat de dificultate, destinate pregatirii diferitelor examene si concursuri. Astfel culgerea se poate folosi cu succes atat la clasele ce se incadreaza in trunchiul comun al programei cat si pentru curriculumul diferentiat.

e-librariescolara.ro © 2019