Caiet de limba romana clasa a V a

Cod produs: EDP-0050
An Aparitie: 2009

Caiet de limba romana clasa a V a

Lucrarea se adreseaza elevilor de clasa a V-a, indiferent de manualul alternativ dupa care invata, pentru aprofundarea cunostintelor de limba romana pe masura predarii lor la clasa, si pentru recapitularea finala a acestora, cat si tuturor celor care doresc, prin studiu individual, sa-si consolideze cunostintele de gramatica in vederea probelor de evaluare. Acest caiet urmareste sa fie un instrument de lucru pentru activitatea independenta a elevilor, ca auxiliar al manualului, in deplina concordanta cu acesta si cu noua programa scolara pentru clasa a V-a. Structura si continutul lucrarii au la baza experienta didactica a autoarelor in predarea acestei discipline de invatamant.

e-librariescolara.ro © 2019