Gramatica. Fișe de lucru (pe lecții și unitați de invațare cu itemi și teste de evaluare). Clasa a V-a. Editia 2018 Rasfoieste

Editura: Paralela 45
Autor(i) Eliza Mara Trofin
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-V-aRomana
ISBN: 978-973-47-2781-0
Cod produs: Paralela-415
An Aparitie: 2018

Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 Gramatica. Fise de lucru pentru clasa a V-a este o lucrare conceputa in conformitate cu noua programa pentru limba si literatura romana. Culegerea este utila elevilor, indiferent de manualul pentru care s-a optat la clasa. Este o lucrare complexa, dedicata in primul rand orelor de limba romana, al carei scop este dezvoltarea competentelor lingvistice ale elevilor, fiind utila deopotriva si profesorilor care pot selecta exercitii pentru fiecare lectie si pot evalua nivelul achizitiilor elevilor prin utilizarea testelor stadiale si sumative. Cartea poate fi utilizata si acasa, fiind un ghid nepretuit pentru parinti. Ii ajuta, de asemenea, pe elevi si in pregatirea pentru evaluarea nationala din clasa a VI-a si pentru olimpiadele scolare (OLLR, OLAV) deoarece propune si tipuri de itemi specifici acestor evaluari, itemi care nu sunt cuprinsi, de obicei, in manualele scolare.

e-librariescolara.ro © 2019