Limba si literatura romana. Teorie si exercitii. Clasa a V-a

ISBN: 978-606-528-389-3
Cod produs: Cdpress-164

Limba si literatura romana. Teorie si exercitii. Clasa a V-a

Caietul de activități este realizat în conformitate cu noua programă şcolară în vigoare.Într-o abordare modernă, caietul oferă suportul teoretic pentru toate noțiunile cuprinse în programa de clasa a V-a, modele de rezolvare pe înțelesul elevilor (rubrica OBSERVĂ MODELUL!), precum și o varietate de aplicații cu grade diferite de dificultate, care permit exersarea noțiunilor predate (rubrica APLICĂ!).Caietul cuprinde și numeroase pagini destinate recapitulării și evaluării noțiunilor din programa școlară.

e-librariescolara.ro © 2019