Diplome scolare

Cod produs: Uniscan-076
Disponibilitate: Stoc furnizor. Livrare 2-3 zile Discount: 10%

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Curs limba engleză Upstream Elementary Caietul elevului

Caietul elevului conţine 10 unităţi de învăţare corespondente celor din manual şi are rolul de a ajuta la consolidarea structurilor prezentate în manual, printr-o varietate de exerciţii de tipul: dialoguri, alegeri multiple, joc de rol, completarea spaţiilor punctate, formularea de întrebări sau răspunsuri, compuneri, asocierea cuvintelor cu imaginile etc. Include o secţiune de gramatică ce conţine elemente teoretice, modele de lucru şi exerciţii practice pentru asimilarea structurilor gramaticale ale limbii engleze: The Tenses (Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple vs. Used to, Past Continuous, Will vs. Be going to), Definite/ Indefinite Article, Countable/ Uncountable Nouns, Comparisons, Question Words and Tags, Superlatives, Reflexive pronouns, Conditionals, Modals, Infinitive/ -ing forms, -ed and -ing Participles, etc. Include o secţiune de citire ce încurajează lectura pe diverse teme şi teste de recapitulare a elementelor de gramatică asimilate în fiecare unitate.

e-librariescolara.ro © 2019