tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Am invatat, stiu, verific limba si literatura romana pentru gimnaziu auxiliar didactic pentru teme la clasa si timpul liber clasa a VII-a Rasfoieste

Editura: Taida
Autor(i) Loredana DorobatLorelai Slavu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-VII-aRomanaMegasales
ISBN: 978-606-514-369-2
Cod produs: Taida-063
An Aparitie: 2016

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Auxiliarul didactic pentru lucrul la clasa si timpul liber pe care vi-l propunem este structurat pe cinci unitati cu teme distincte, care ofera elevului posibilitatea de a face o incursiune in literatura romana si in cea universala: Lumea copilariei Pe aripile fanteziei Simfonia naturii Universul necuvantatoarelor Viata de elev Fiecare unitate cuprinde cate cinci teste formulate in concordanta cu programa scolara, avand cerinte de intelegere a textului, de limba romana, precum si scrieri imaginative si exercitii recreative. Textele alese invita la lecturarea integrala a operelor, ofera elevului posibilitatea de a face cunostinta cu o lume diversa, incita la folosirea imaginatiei si ofera momente de relaxare intelectuala. Structura testelor familiarizeaza elevul cu tipul de teste folosite la Evaluarile Nationale, pregatindu-l astfel pentru testarile ulterioare. Totodata acestea pot constitui un caiet de lucru pentru testele la clasa. Prin urmare, Auxiliarul didactic pentru teme la clasa si timpul liber este o modalitate creativa si recreativa de a va aminti si consolida ceea ce s-a studiat in timpul anului scolar.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dimineata pierduta Editia de buzunar
Din lumea celor care nu cuvanta