Curs limba engleză Upstream B1+ Caietul elevului

Cod produs: Uniscan-067
Disponibilitate: Indisponibil Discount: 10%

Curs limba engleză Upstream B1+ Caietul elevului

Caietul elevului conţine 10 unităţi de învăţare corespondente celor din manual şi are rolul de a ajuta la consolidarea structurilor prezentate în manual, printr-o varietate de exerciţii de tipul: dialoguri, alegeri multiple, joc de rol, completarea spaţiilor punctate, formularea de întrebări sau răspunsuri, compuneri, asocierea cuvintelor cu imaginile etc. Include exerciţii gramaticale ce conţin elemente teoretice, modele de lucru şi exerciţii practice pentru asimilarea structurilor gramaticale ale limbii engleze: The Tenses, Time words, Stative Verbs, Phrasal Verbs, Clauses of Result, Articles, Adverbs, Modals II, Making assumptions/ deductions, Quantifiers, Prepositions of place, Conditionals – Wishes, Infinitive/ -ing forms, Reported Speech, Causative form, Prepositional phrases, The Passive, Defining/ non-defining relative clauses etc. Mai conţine exerciţii lexicale şi gramaticale suplimentare pentru aprofundarea cunoştinţelor asimilate.

e-librariescolara.ro © 2019