Matematica. Algebra, geometrie. Clasa a VIII-a. Standard Rasfoieste

Editura: Paralela 45
Autor(i) Gheorghe IureaDorel LuchianPopa Gabriel
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa a-VIII-aMatematicaMatematicaAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-973-47-2347-8
Cod produs: Paralela-0199
Disponibilitate: Indisponibil Discount: 20%

Matematica. Algebra, geometrie. Clasa a VIII-a. Standard

Seria de lucrari MATE 2000 STANDARD pentru clasele V-VIII se deosebește de toate lucrarile de matematica existente astazi in Romania prin faptul ca, acoperind toate cerințele programei școlare actuale, urmarește prezentarea didactica și metodica intr-o forma standardizata a conținuturilor invațarii in conformitate cu competențele generale și competențele specifice cerute, cat și cu modelele testelor de evaluare (predictiva, stadiala și finala) a progreselor invațarii.

e-librariescolara.ro © 2018