Limba si literatura romana - standard. Clasa a VIII-a Rasfoieste

Limba si literatura romana - standard. Clasa a VIII-a
Editura: Paralela 45
Autor(i) Luminita ParaipanMihaela DobosAnca Davidoiu Roman
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-VIII-aRomanaAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-973-47-2363-8
Cod produs: Paralela-0110
Disponibilitate: In stoc Discount: 20%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Limba si literatura romana - standard. Clasa a VIII-a

Lucrarea de fața va propune o noua modalitate de invațare, integrata (inter- și transdisciplinara), funcționala și aplicativa, a limbii și literaturii romane in perioada școlaritații obligatorii, in conformitate cu tendințele metodologice actuale, care pun accent pe formarea competențelor de comunicare necesare in toate domeniile de cunoaștere și de activitate. Volumul are toate calitațile unui manual ultramodern, pentru ca respecta pas cu pas competențele și noțiunile prevazute de programa școlara, iar organizarea pe unitați a conținuturilor asociate acestora faciliteaza asimilarea fireasca și progresiva a elementelor specifice disciplinei Limba și literatura romana. Toate cele trei domenii de studiu specifice disciplinei - Literatura, Comunicare, Limba - se regasesc in cadrul fiecarei unitați, iar metodele prin care va invitam sa le parcurgeți reprezinta cea mai potrivita cale de antrenare a cunoașterii, talentului și performanței intr-un mod prietenos și personalizat. Cele trei trepte de invațare, concepute cu grade progresive de dificultate - INIȚIERE (ințelegere), CONSOLIDARE (aplicare și exersare), EXCELENȚA (aprofundare și performanța) - permit utilizarea metodei interactive moderne de invațare centrata pe elev: știu / vreau sa știu / am invațat, aplic ceea ce am invațat, recomandata atat individual, cat și in echipa.

e-librariescolara.ro © 2020