Diplome scolare

Matematica probleme si exercitii pt clasele IX-X
Editura: Corint
Autor(i) Liviu Parsan
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IX-aClasa a-X-aMatematicaMatematica
Cod produs: Corint-0596
An Aparitie: 2009
Format: 16,5 x 23,5 cm
Grupa De Varsta: 14-18 ani

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Matematica probleme si exercitii pt clasele IX-X

Lucrarea contine 600 de probleme si 31 de teme si se adreseaza elevilor de liceu din clasele a IX-a si a X-a care vor sa-si perfectioneze cunostintele de matematica.Cartea poate fi folosita in paralel cu doua dintre manualele alternative de matematica in vigoare, respectiv cu cel de clasa a IX-a si cu cel de clasa a X-a. Utilizatorul poate rezolva problemele in ce ordine doreste sau in ordinea in care acestea sunt incluse in carte. Sunt prezentate solutii la unele probleme, acestea putand fi folosite ca model si la alte probleme asemanatoare. Nu sunt uitati nici cei care studiaza in plus la matematica, pentru acestia fiind conceput un capitol cu teme pentru cercurile de elevi. Temele pot fi abordate de fiecare elev individual sau impreuna cu profesorul clasei, in orele speciale de matematica.

e-librariescolara.ro © 2019