Limba si literatura romana – standard. clasa a X-a Rasfoieste

An Aparitie: 2014
Editia: 1

Limba si literatura romana – standard. clasa a X-a

Elaborată conform programei de limba și literatura română, lucrarea este mai bogată decat un manual; ea conține toate temele de studiu recomandate de programă (Lectura prozei narative; Lectura poeziei; Textul dramatic și arta spectacolului), dând profesorilor posibilitatea să aleagă o temă sau alta în funcție de profilul și specializarea claselor și de numărul de ore pe săptămână și, de asemenea, conform principiului accesibilității în raport cu nivelul dezvoltării intelectuale și de cultură generală al elevilor. Un capitol separat îl constituie Evoluția criticii literare în cultura română, destinat profilului umanist.

e-librariescolara.ro © 2019