Literatura romana - Eseuri pentru clasele IX-XII Rasfoieste

Literatura romana - Eseuri pentru clasele IX-XII
Editura: Booklet
Autor(i) Margareta Onofrei
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IX-aClasa a-X-aClasa a-XII-aRomanaClasa a-XI-aRomanaLimba romanaRomana
ISBN: 978-606-590-002-8
Cod produs: Booklet-0065

Literatura romana - Eseuri pentru clasele IX-XII

Literatura romana – Eseuri pentru clasele IX-XII este un auxiliar didactic util in pregatirea elevilor atat pentru examenul de bacalaureat cat si pentru lucrul la clasa sau realizarea temelor. Contine 67 de eseuri avand drept suport texte literare care se studiaza in manualele alternative si care apartin autorilor canonici. Pentru fiecare eseu sunt semnalate partile componente ale itemilor conceptele operationale utilizate in cadrul acestora trasaturile si modalitatile de caracterizare a personajelor semnificatia secventelor lirice consideratii stilistice toate acestea constituind repere ale unei astfel de constructii.

e-librariescolara.ro © 2019