Mic dictionar de limba romana, clasele V-XII

An Aparitie: 2015
Format: 136

Mic dictionar de limba romana, clasele V-XII

Acest dicționar se adreseaza elevilor din invațamantul gimnazial și liceal care doresc sa iși consolideze cunoștințele de gramatica limbii romane. Elaborat in conformitate cu programa școlara, este structurat in patru parți: I – Vocabularul II – Fonetica III – Morfologia IV – Sintaxa (sintaxa propoziției și sintaxa frazei) Lucrarea cuprinde noțiunile fundamentale ale gramaticii limbii romane, explicate pe ințelesul elevilor și insoțite de numeroase exemple.

e-librariescolara.ro © 2019