Diplome scolare

Sinteze Booklet - Fizica -Termodinamica

Editura: Booklet
Autor(i) Hripsime Ceamuriam
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IX-aClasa a-X-aClasa a-XII-aFizicaClasa a-XI-aFizicaFizicaFizica
ISBN: 978-606-590-040-0
Cod produs: Booklet-0112

Sinteze Booklet - Fizica -Termodinamica

Sinteze de Fizica -Termodinamica este o plansa care se adreseaza elevilor de nivel liceal. Notiunile teoretice (Fenomene termice; gazul perfect 1, 2, 3) sunt organizate ingenios, evidentiate prin culori in asa fel incat sa le capteze atentia elevilor.

e-librariescolara.ro © 2019