Diplome scolare

Fizica. Culegere de probleme propuse si rezolvate pentru clasele a XI-a - a XII-a 2017

Editura: Tamar
Autor(i) Mihaela Chirita
Categoria: BacalaureatEducativAuxiliare scolare Clasa a-XII-aFizicaFizicaClasa a-XI-aFizicaFizica
ISBN: 978-606-8010-54-0
Cod produs: Tamar-0019
An Aparitie: 2017

Aceasta culegere de probleme se adreseaza atat elevilor de clasa a XI-a  si a XII-a.

Ca sa puteti sa rezolvati problemele trebuie sa cunoasteti teoria din manualul de clasa a XI-a si a XII-a. Incercati sa rezolvatiproblemele in ordinea propusa (gradual). Pentru a obtine o pregatire minima este necesar sa rezolvati prima treime a problemelor din fiecare capitol. Pentru a obtine o pregatire medie trebuie sa rezolvati si a doua treime din problemle propuse.

In general problemele de la sfarsitul fiecarul caitol au un grad mai mare de dificultate si se adreseaza elevilor care vor sa cunoasca foarte bine aceasta materie.

In speranta ca v-am venit in ajutor va urez bafta.

Mihaela Chirita

e-librariescolara.ro © 2019