Diplome scolare

Caietul elevului. Geografie clasa a XII-a Romania. Europa – Uniunea Europeana – Probleme fundamentale

Editura: Cd Press
Autor(i) Dumitru Rus
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-XII-aGeografie
ISBN: 978-606-528-265-0
Cod produs: Cdpress-060

„Caietul elevului – GEOGRAFIE clasa a XII-a Romania Europa Uniunea Europeana Probleme fundamentale” este un auxiliar didactic ce se adreseaza, deopotriva, elevilor si cadrelor didactice care doresc sa performeze in actul educational.Lucrarea are in vedere parcurgerea continuturilor propuse de programa scolara in vigoare, fiind de un real ajutor in pregatirea elevilor in vederea sustinerii examenului de bacalaureat la disciplina Geografie.Auxiliarul didactic de fata este redactat astfel incat sa contribuie la formarea si dezvoltarea unor competente utile absolventilor liceului pentru a relationa constructiv si integrator in spatiul european.In acest context, caietul poate fi utilizat impreuna cu oricare dintre manualele aprobate, aflate in circulatie.

e-librariescolara.ro © 2019