Cu vara in vacanta. Clasa I Rasfoieste

Cu vara in vacanta. Clasa I
Editura: Carminis
Autor(i) Rodica DinescuDaniela StoicaCarmen Minuleascu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IComunicare in Limba RomanaMatematica si explorarea mediuluiCaiete de vacantaClasa I
ISBN: 978-973-123-213-3
Cod produs: Carminis-0022
An Aparitie: 2014

Cu vara in vacanta. Clasa I

Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, pentru toate disciplinele, conceput in conformitate cu noile programe, destinat elevilor care au terminat clasa I. Materialul este structurat in 15 teme atragatoare care se refera la natura, ecologie, calatorii, politete, carti, prietenie, casa bunicilor, respectiv universul copilariei in general. In joaca, prin intermediul unor exercitii variate si al unor jocuri, realizate intr-o grafica atractiva, elevii recapituleaza cunostintele dobandite in clasa, fixandu-si deprinderile de a scrie si de a citi, ori de a rezolva probleme usoare. Ei isi exerseaza logica si spiritul de observatie, dezvoltandu-si totodata abilitatea de a comunica.

e-librariescolara.ro © 2020