Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa I. Semestrul II ( conf manual MEN Cleopatra Mihailescu, Tudora Pitila ) Rasfoieste

Editura: Carminis
Autor(i) Carmen Iordachescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IComunicare in Limba RomanaClasa IAuxiliare aprobate MEN 2018
Colectia: Sa dezlegam tainele comunicarii
ISBN: 978-973-123-262-1
Cod produs: Carminis-0261

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Colectia bine-cunoscuta continua cu o noua serie deschisa de Sa dezlegăm tainele comunicarii. Clasa I – Semestrul II. Realizata conform noii programe, aprobata prin O.M. nr. 3418/19.03.2013, lucrarea aplica viziunea interdisciplinara integrata, cu accent pe comunicare. Aceasta urmareste succesiunea temelor din manualul de Comunicare in limba romana.Clasa I – Partea I. Art Invatarea scris-cititului se realizeaza progresiv pe baza unei metode activ-participative, verificata in volumele anterioare ale colectiei. Varietatea exercitiilor si a jocurilor, a lecturilor si a rubricilor propuse – pe teme familiare copiilor – stimuleaza gandirea logica si creativitatea micilor scolari. Ii antreneaza totodata sa comunice corect, invatandu-i sa-si exprime opinia, sa isi motiveze alegerile, sa poarte un dialog organizat, sa redacteze mesaje simple si clare, sa inteleaga textele citite sau ascultate.

e-librariescolara.ro © 2019