tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Caiet integrat. Comunicare in limba romana. Matematica si explorarea mediului. Dezvoltare personala. Rasfoieste

Editura: Carminis
Autor(i) Elena NicaDora BaiasuConstantin Nistorica
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaMatematica si explorarea mediuluiDezvoltare personala
ISBN: 978-973-123-221-8
Cod produs: Carminis-0180
Format: 21 X 29,7

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Auxiliarul Caiet integrat. Clasa pregaatitoare are in componenta sa exercitii, semne grafice, zone dedicate scrierii, jocuri, fise de lucru sau de verificare la disciplinele Comunicare in limba romana, Matematicaa si explorarea mediului si Dezvoltare personala. Cerintele lucrarii au forma de enunturi sau de sigle explicate la legenda. Acest caiet vine in completarea lucrarilor Primii pasi in Matematica si explorarea mediului si Primii pasi. Comunicare in limba romana. In toate aceste trei lucrari s-a realizat armonizarea continuturilor propuse de programa scolara intr-un demers interdisciplinar, logic si unitar, pe saptamani. Obiectivele din programa sunt parcurse cu pasi mici si corelate cu numarul de ore alocate scrierii, ceea ce ii ofera elevului posibilitatea de a intelege si de a aplica. Exercitiile propuse ca jocuri didactice sunt variate si au grade diferite de dificultate. Fisele de verificare/evaluare ajuta cadrul didactic in reglarea strategiilor de predare, pentru o mai buna adaptare la particularitatile individuale si de varsta ale elevilor.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dinozaurii Infojurnal
Fabrica de zambit, de mestecat si de vorbit