Dezvoltare personala - Clasa Pregatitoare Rasfoieste

Dezvoltare personala - Clasa Pregatitoare
Editura: Joy
Autor(i) Valentina Stefan CaradeanuElena ApopeiFlorentina Hahaianu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareDezvoltare personalaAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-8593-14-2
Cod produs: Joy-037
An Aparitie: 2014
Format: A4
Interior: color

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Dezvoltare personala - Clasa Pregatitoare

Elevii sunt incurajati sa isi exprime opiniile, discutand pe baza situatiilor prezentate in exercitii. Sunt schitate reguli pe care copiii este necesar sa si le insuseasca. Se pune accent pe colaborarea intre elevi. Sunt create dialoguri ce se pot desfasura in perechi sau in grupe de elevi. Exercitii variate si jocuri realizate intr-o grafica foarte atractiva, ilustratii ce sugereaza continuturile. Sarcini de invatare cu caracter integrat, alternand sarcinile practice cu cele recreative.

e-librariescolara.ro © 2019