Desen artistic si educatie plastica. Manual pentru clasa a VI-a (Limba maghiara)

Editura: All
Autor(i) Nicolae FiloteanuDoina Marian
Categoria: EducativAuxiliare si manuale scolare minoritatiMaghiaraClasa a-VI-a
ISBN: 973-9431-33-X
Cod produs: All-026
An Aparitie: 1999

Manualul este aprobat prin Ordinul nr. 4874 din 09.09.1996, în urma ultimei licitaţii organizate de catre Ministerul Educatiei si Cercetarii si este realizat in conformitate cu programa analitica aprobata de MEC. Conceput pentru a educa, manualul directioneaza selectia si stimuleaza discernamântul artistic, recurgând la: un text antrenant, în echilibru cu iconografia si ilustratiile cele mai adecvate demersului teoretic, atent selectate - cu numeroase exemplificari din creatia picturala a unor copii de vârsta elevilor carora li se adreseaza.

e-librariescolara.ro © 2019