Fizica. Manual clasa a VI-a (Limba maghiara)

Editura: All
Autor(i) Christopher ClarkGeorge EnescuIulian Grindei
Categoria: EducativAuxiliare si manuale scolare minoritatiMaghiaraClasa a-VI-a
ISBN: 973-9392-67-9
Cod produs: All-035
An Aparitie: 2005

Fizica. Manual clasa a VI-a (Limba maghiara)

Manualul este aprobat prin Ordinul nr. 4258 din 02.07.1996, în urma ultimei licitaţii organizate de catre Ministerul Educatiei si Cercetarii si este realizat in conformitate cu programa analitica aprobata de MEC. Întrebarile, ilustratiile si activitatile practice cuprinse in manual asigura realizarea obiectivelor generale ale programei de fizica: • o intelegere fundamentala a noilor concepte; • dezvoltarea la elevi a capacitatii de comunicare; • o apreciere justa a importantei cunostintelor dobandite pentru viata cotidiana; • o apreciere generala asupra naturii ideilor stiintifice.

e-librariescolara.ro © 2019