Bacalaureat 2019 - Biologie. Notiuni teoretice si teste pentru clasele a XI-a si a XII-a Rasfoieste

Editura: Corint
Autor(i) Silvia OlteanuAdriana NeaguFlorina MiricelCorina Gheorghe
Categoria: BacalaureatBiologie
Cod produs: Corint-1697
An Aparitie: 2018

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Biologie. Bacalaureat 2019. Notiuni teoretice si teste pentru clasele a XI-a si a XII-ase doreste a fi un indrumar in pregatirea absolventilor de liceu, in vederea sustinerii si promovarii examenului de bacalaureat cu rezultate foarte bune la biologie. Prezentarea sistematizata a materiei studiate in clasele a XI-a si a XII-a, inclusa in programa de bacalaureat la disciplina biologie, stimuleaza procesul de invatare logica, iar cele 55 de teste propuse de autoare cu o bogata experienta didactica, Silvia Olteanu, Adriana Neagu, Florina Miricel, Corina Gheorghe, Ana Sandu, permit exersarea si autoevaluarea, pe baza modelelor de rezolvare a subiectelor. Prin accesibilitatea, acuratetea si varietatea materialului, culegerea reprezinta un excelent instrument de lucru, contribuind la dezvoltarea abilitatii de selectare a variantelor corecte de raspuns, de redactare a unor texte coerente si corecte din punct de vedere stiintific, care sa confirme valoarea si nivelul pregatirii individuale. Lucrarea poate fi utilizata pentru pregatirea examenului de bacalaureat, fiind alcatuita in conformitate cu programa de examen.

e-librariescolara.ro © 2018