Bacalaureat 2019. Geografie

Cod produs: Paralela-0385
Pret Emag: 23.5238

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Bacalaureat 2019. Geografie

Lucrarea de fata este ghidul complet al pregatirii examenului de bacalaureat pentru absolventii de liceu care sustin proba E. c) a examenului de bacalaureat la disciplina Geografie, fiind elaborat de profesori de specialitate remarcabili. Aceasta cuprinde: Programa de bacalaureat pentru disciplina GeografieTeme recapitulative, care acopera intreaga programa de bacalaureat30 de variante de teste, dupa modelul M.E.N., insotite de sugestii de rezolvare. Testele si temele recapitulative din aceasta lucrare cuprind numeroase tipuri de itemi, folositi alternativ: itemi obiectivi (itemi de tip pereche, itemi de grupare, itemi cu alegere multipla), itemi semiobiectivi (itemi de completare), precum si itemi subiectivi (itemi de tip eseu structurat). Si pentru ca harta reprezinta un element esential al geografiei, un loc important in cuprinsul lucrarii il reprezinta itemii cu suport cartografic. Prezenta sugestiilor de rezolvare faciliteaza pregatirea individuala a elevilor, dar aceasta lucrare poate fi folosita cu randament maxim si la orele de pregatire a bacalaureatului de la scoala.Cu speranta ca aceasta culegere va fi cu adevarat de ajutor in pregatirea acestui prim examen de maturitate si competenta, uram tuturor MULT SUCCES!

e-librariescolara.ro © 2019