Bacalaureat 2019 - Geografie Rasfoieste

Cod produs: Corint-1698
An Aparitie: 2018

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Bacalaureat 2019 - Geografie

Prezenta culegere continua la un nivel nou culegerile anterioare care au insotit manualul de geografie al Editurii Corint, ca parte a sistemului de instruire (manual, ghidul profesorului, atlase scolare) derivat din noul curriculum scolar pentru clasa a XII-a, Europa − Romania − Uniunea Europeana.Culegerea din acest an cuprinde urmatoarele parti:• elemente de reper (pentru localizarea cartografica a fenomenelor);• date de informare complementare (tarile prevazute in programa de examen, elemente de geografie a Europei, regiunile geografice ale Romaniei);• 27 de teste constituite conform cerintelor examenului de bacalaureat si evaluarii continue, cu trei tipuri de subiecte;• baremele asociate testelor.

e-librariescolara.ro © 2018